Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Zapraszamy na promocję tomiku poezji Urszuli Mielczyńskiej

Utworzono dnia 21.03.2022
Działdowska Kuźnia Słowa oraz GCKiB w Płośnicy zapraszają 30 marca do Domu Twórców na spotkanie z Urszulą Mielczyńską. Okazją do spotkania jest ukazanie się autorskiej publikacji Pani Urszuli zatytułowanej "Iskierka dnia".
Urszula Teresa Mielczyńska urodziła się w styczniu 1955 roku w Mielcu (woj. podkarpackie). Ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie - Kortowie i studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.
Pracowała w Zespole Szkół Rolniczych w Gródkach i w Szkole Podstawowej w Płośnicy.
Współpracując z GOK w Płośnicy założyła i prowadziła teatrzyk dla dzieci „Wesoły Reksio”. Jako seniorka angażuje się we współdziałanie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy (Płośnickie Lato Teatralne, juror konkursów recytatorskich, Narodowe Czytanie) i Parafią pw. Św. Barbary w Płośnicy (kroniki parafialne).
Jej wiersze ukazywały się na łamach regionalnej prasy m.in. w „Działdowiaku” i „Gazecie Działdowskiej”, a także w Ciechanowskim Almanachu Poezji Słowem Ocalić słowo (1997) oraz w Działdowskich Almanachach Poezji Tam, gdzie rodzą się wiersze (2013) i Każdy jest poetą swojego dnia (2018). Od 2018 roku należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 75

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 266

W poprzednim miesiącu: 329

Wszystkich: 35518