Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Spotkania autorskie

    Filia biblioteczna w Gródkach dnia 17.10.2019 miała okazję gościć na spotkaniu autorskim pisarkę panią Martę Fox. Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Do biblioteki przybyły dzieci z kl.VII i VIII wraz z nauczycielką panią Grażyną Gajek. Pani Marta Fox pisze wiersze, książki dla dorosłych oraz młodzieży w których porusza problemy z jakimi borykają się często młodzi ludzie.
Pisarka to bardzo ciepła osoba, która szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, opowiadała o swojej pracy nad poszczególnymi pozycjami, przybliżyła kilka ciekawostek o bohaterach swoich książek. Młodzież zadawała autorce wiele pytań na temat jej pracy pisarskiej.
Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze,  a pani Marta zachęciła młodzież do lektury książek których jeszcze nie znają.
Na spotkaniu obecna była pani Ada Walendziak z biblioteki wojewódzkiej w Olsztynie, pani wicedyrektor GCKiB Ewa Józefowicz, bibliotekarka pani Danuta Józefowicz
     Dziękujemy młodzieży i opiekunce  oraz wszystkim paniom za przybycie i mamy nadzieję na kolejne spotkania.
 

 
 
 
 

______________________________________________________________________________________________________________________

   Biblioteka Filia Niechłonin dnia 09.05.2019 r. gościła panią Zofię Stanecką — autorkę mądrych i wartościowych książek dla najmłodszych, uczniów klas  0, I i II ze SP im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie z wychowawcami oraz inne dzieci zainteresowane twórczością naszego gościa. Pani Zofia Stanecka pisze bajki, baśnie i opowiadania, jednak najbardziej jest znana młodym czytelnikom dzięki serii o małej i rezolutnej dziewczynce Basi. Dzieci były zachwycone, bowiem okazało się, że nasz gość ma także talent rysowniczy. Podczas spotkania nie było  czasu na nudę. Nasz gość zadbał o to, by dzieci rozbudziły się w czwartkowy ranek błyskawicznie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jaką trasę,  musi pokonać książka od momentu zakiełkowania pomysłu w głowie pisarza (porównanego przez autorkę do wielkiego garnka, w którym można ugotować zupę) aż do pojawienia się jej na półkach w księgarni, bibliotece czy domu. Pani Zofia Stanecka poprosiła dzieci, by swoją kreatywność przelały na papier wykonując maski postaci  ludzkiej lub zwierzęcej, w którą chciałyby się wcielić. Potem prezentowały siebie na forum grupy i pozowały do zdjęć.
Książki pani Staneckiej poruszają ważne dla małego czytelnika kwestie. Podpowiadają, udzielają rad i wskazówek, są niesamowitą dawką dobrej zabawy i humoru. Podobnie było podczas spotkania — trochę nauki, trochę zabawy, co połączone dało nam cudowny warsztat dla najmłodszych. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami i pamiątkową fotografią.

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

   25 kwietnia bibliotekę w Płośnicy odwiedził na zaproszenie dyr. GCKiB w Płośnicy artysta malarz i pisarz ze Szczytna Leszek Mierzejewski, opowiedział zebranym o swoich pasjach i zamiłowaniach artystycznych, jaki wpływ na jego życie ma malarstwo, jak my możemy rozpocząć własną przygodę z malarstwem. Pan Leszek wydał do tej pory 8 książek, których kanwą są nie tylko historie z jego życia, ale również ludzi, których spotkał na swojej drodze. Oplatając wątki w ciekawą, czasem humorystyczną fabułę opisuje historie z życia własnego i swoich bohaterów w barwny i interesujący sposób. Artysta przedstawił się czytelnikom i zebranym gościom naszej biblioteki bardzo pozytywnie, wręczając przy tym 8 książek ze specjalną dedykacją, które rozlosowaliśmy wśród zebranych. Dziękujemy serdecznie!

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________ 

    W poniedziałkowe popołudnie w Bibliotece w Płośnicy miłośnicy literatury spotkali się z entuzjastką życia, Panią Jolantą Szwalbe, autorką motywujących i pozytywnie nastrajających do życia książek: „Myśl i działaj dla przyszłości”, „Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę”, „Sto i więcej lat w aktywności”.

Pani Jolanta mówi o sobie, że jest niepoprawną optymistką i stara się swoim optymizmem zarażać także innych, prezentując swoje książki i zawarte w nich przepisy na pogodne i spełnione życie.

Autorka z pamięci cytowała sentencje ludzi pióra, nauki, kultury, opowiadając o ich dokonaniach, przytaczała ciekawe momenty z ich biografii. Potrafiła słuchaczy wzruszyć i rozśmieszyć, natchnąć optymizmem i skłonić do chęci realizowania swoich marzeń, bycia ciągle aktywnym mimo upływu lat.

Po wykładzie, można było zakupić wybrane książki wraz z dedykacją.

Książki Jolanty Szwalbe nie pozwalają pozostać biernym życiowo, nawet w wieku emerytalnym

I dziś już są dostępne w naszej bibliotece. Gorąco zachęcamy do lektury.

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________ 

  Filia w Niechłoninie zorganizowała w dniu 24.05.2018r. spotkanie autorskie z Renatą Buczyńską-członkinią a zarazem prezes SDKS. Wydarzenie, w którym wzięli udział uczniowie III i IV klasy miejscowej Szkoły Podstawowej było porcją mile spędzonego czasu. Dzieci wysłuchały w skupieniu opowiadania autorstwa naszego gościa. Przygody kotki Pyziołki w Drzazgowym Lesie bardzo je zaciekawiły. W trakcie zadawanych autorce pytań okazało się, że dzieci znają też innych członków SDKS i ich twórczość. W związku z tym pani Renata przeczytała słuchaczom także opowiadanie, którego autorką jest pani Elżbieta Zakrzewska. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami za wspólnie spędzony czas i pamiątkową fotografią.

                         

 

    ________________________________________________________________________________________________________________________

    W Bibliotece Publicznej w Płośnicy dnia 11.05.2018r. odbyło się spotkanie z autorką i poetką książek dla dzieci -  Agnieszką Frączek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III A, B  Szkoły Podstawowej w Płośnicy wraz z wychowawcami. Agnieszka Frączek w interesujący sposób opowiedziała dzieciom jak powstaje książka i skąd czerpie pomysły. W czasie spotkania poetka  przeczytała wiele swoich znanych wierszy, zdradziła dzieciom, kto najbardziej przeszkadza jej w pisaniu. Poetka  zaznaczyła, że pisząc teksty dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do sięgania po książki i czytania, a zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Uczniowie byli dobrze zorientowani, że wiersze Agnieszki Frączek znajdują się w podręcznikach do języka polskiego. Pani Agnieszka okazała się osobą przyjacielską, pełną poczucia humoru,  szybko nawiązała kontakt z młodymi czytelnikami, chętnie odpowiadała na liczne  pytania, zadawane przez dzieci  dotyczące zarówno pracy jak  życia prywatnego pisarki,  ale równie sama chętnie kierowała pytania do uczestników spotkania. Sympatyczna atmosfera, wesoła zabawa z ortografią i pełne humoru wiersze, zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.                                  Dziękujemy za przybycie.

    Agnieszka Frączek jest  doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego Słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o  homonimach i homofonach , o  frazeologizmach i przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych. Agnieszka Frączek jest także laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

      

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________ 

  W filii bibliotecznej w Gródkach dnia 12 kwietnia 2018r. odbyło się spotkanie z panią Krystyną Sztramską autorką książek, opowiadań oraz wierszy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Pani Krystyna jest członkinią "Działdowskiej Kuźni Słowa"

   Na spotkanie przybyły dzieci z kl. I i II Szkoły Podstawowej w Gródkach wspólnie z wychowawczyniami. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze, a dzieci zadawały wiele pytań na które pisarka chętnie odpowiadała, czytała też dzieciom swoje wiersze i opowiadania. Uczniowie, wychowawczynie i bibliotekarka serdecznie podziękowały pani Krystynie za przybycie i wspaniałą atmosferę panującą na spotkaniu.

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

   W Bibliotece w Płośnicy dnia 14.03.2018r. odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Buczyńską - poetką, autorką tomików poezji dla dorosłych (”Skrzydeł nie porzucaj”, "Alergia na papierze") i współautorką książki dla dzieci „Wierszyki do oglądania”. Laureatką wielu wyróżniań i nagród w ogólnopolskich  konkursach poetyckich. Przewodniczącą Stowarzyszenia "Działdowska Kuźnia Słowa".

   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IV A, B ze Szkoły Podstawowej w Płośnicy  wraz z opiekunami panią K. Kubiak i panem K. Płoskońskim. Poetka opowiadała uczniom o początkach swojej twórczości, swoich zainteresowaniach, o działalności Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Dokonała prezentacji wierszy i opowiadania ekologicznego "Jak kotka Pyziołka pomogła Drzazgowemu Lasowi", które wzbudziło wielkie zainteresowanie młodych czytelników. Uczniowie bardzo uważnie słuchali gościa, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu,  zasypali panią Renatę przedziwnymi pytaniami, na które chętnie i z humorem odpowiadała. Spotkanie upłynęło stanowczo za szybko.

Dziękujemy Wszystkim za udział w spotkaniu.

 

 

  

       

________________________________________________________________________________________________________________________ 

  W Bibliotece w Płośnicy odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewę Sotomską dla uczniów z oddziału O "A", O "B". Pani Ewa opowiadała o książce " Kierz róży. Bajki mazurskie z Działdowszczyzny”, które sama zebrała, wstępem opatrzyła i przygotowała do druku . Przeczyła wybrane bajki dzieciom, zachęcając do zapoznania się z pozostałymi utworami. Nie zabrakło też zabawy, dzieci rozpoznawały bohaterów bajek i dopasowywały odpowiednie ilustracje do przeczytanego tekstu. Gość podarował uczestnikom spotkania notesiki. Uczniowie w podziękowaniu za spotkanie przekazali autorce własnoręcznie wykonane ilustracje do bajek oraz laurki.

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 _________________________________________________________________________________________________________

 

  Flia biblioteczna w Niechłoninie zorganizowała  dnia 19.10.2017 r. dla Oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl.0-III SP im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie spotkanie z członkinią DKS, współautorką zbiorku dla dzieci -,,Wierszyki do oglądania", panią Renatą Buczyńską.

Pani Renatka zaczarowała dzieci cudowną interpretacją utworów, pięknym uśmiechem i niezwykłą uprzejmością. Po takie utwory dzieci sięgają najchętniej i najczęściej. A jeśli mają jeszcze na dodatek tak wspaniałą szatę graficzną (pani Beaty Gołębiewskiej) jak ,,Wierszyki do oglądania" są zupełnym hitem. Dzieci kochają takie spotkania i zachowują je głęboko w swych sercach i pamięci.

 

 

 

   

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

   Filia biblioteczna w Niechłoninie  zaprosiła działdowską poetkę, pisarkę, członkinię DKS, panią Krystynę Sztramską. Pani Krystyna spotkała się  w bibliotece z uczniami kl.V miejscowej Szkoły Podstawowej.  Pisarka czytała swoje  wiersze i opowiadania, które wzbudziły  wielkie zainteresowanie. Uczniowie zadawali autorce  liczne pytania. Między autorką a uczestnikami zrodziła się niesamowita ciepła więź. Jedna z uczennic zaśpiewała nawet pani Krystynie piosenkę. Spotkanie upłynęło stanowczo za szybko. Na zakończenie obdarowaliśmy poetkę podziękowaniami i kwiatami oraz wykonaliśmy pamiątkową fotografię.

 

    

 

  

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

  W filii bibliotecznej Niechłonin dnia 15.05.2017r. odbyło się spotkanie autorskie z członkinią DKS, poetką, pisarką, panią Teresą Dwórznik - Romańską. Spotkanie, które zatytułowano ,,Dawnej wsi czar" opierało się na utworze zaproszonego gościa ,,Tam gdzie Wel drąży wąwozy i Wkra nawadnia łąki. Obrazki wiejskie" i odnosiło się do obyczajów życia mieszkańców dawnej polskiej wsi. Przybyli na to spotkanie uczniowie kl.VI Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu ,,Obrazków..." przeczytanego przez autorkę. Dyskutowali na jego temat, porównywali dzisiejsze obyczaje z opisanymi w książce. Ciekawe spotkanie wzbogacono wystawką przedstawiającą rzeczy codziennego użytku minionych czasów.

 

 

 

    ________________________________________________________________________________________________________________________

  

   Filia biblioteczna w Gródkach w dniu 10.05.2017r. gościła na spotkaniu autorskim pisarkę Ewę Nowak. Na spotkanie przybyła też zastępca dyrektora GCKiB Teresa Trybowska, oraz uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II wraz z wychowawcami.
   Pani Ewa to osoba bardzo spontaniczna, która szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, w niezwykle interesujący sposób opowiadała o swoich przyzwyczajeniach pisarskich, o wpływie czytania na rozwój intelektualny. Podczas spotkania pisarka włączyła uczestników w tworzenie fabuły do nowej książki, którą mogliby sami napisać. Przekazała też informacje na temat 3 filarów które są niezbędne do napisania dobrej pozycji. Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, a energia Pani Ewy miała ogromny wpływ na przebieg spotkania. Poetka zajmuje się głównie pisaniem dla dzieci i młodzieży. Zna wiele problemów młodych ludzi, co znacznie ułatwiło dyskusję. Pani Ewa zaprezentowała uczestnikom następujące pozycje; "Błahostka i kamyk", "Bransoletka", "Dwie Marysie", "Dziuba"."Pajączek na rowerze". Spotkanie przebiegło w niezwykle przyjaznej atmosferze, a na zakończenie uczniowie wręczyli gościowi samodzielne wykonaną laurką i kwiaty. Pani Ewa wpisała się do kronik filii w Gródkach i gimnazjum, rozdała autografy i serdecznie podziękowała za miłe przyjęcie.
  Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

   Filia biblioteczna w Gródkach dnia 26.04.2017r. na spotkaniu autorskim miała zaszczyt gościć panią Krystynę Sztramską oraz dzieci z kl.I i II Szkoły Podstawowej w Gródkach wraz z wychowawcami. Na spotkanie przybyła też zastępca dyrektora GCKiB w Płośnicy - Teresa Trybowska. Gości serdecznie powitała bibliotekarka Maria Sobotka.

Pani Krystyna jest naszą lokalną poetką i pisarką, członkinią  Działdowskiej Kuźni Słowa. Poetka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, opowiadała im o swojej twórczości, czytała opowiadania i wiersze, żartowała z dziećmi oraz mówiła o swojej rodzinie i inspiracjach do pisania. Z wielką przyjemnością odpowiadała na pytania najmłodszych, które bardzo często były zaskakujące. Najmłodsi w ramach podziękowania zaśpiewali miłemu gościowi piosenki i wręczyli samodzielnie wykonane laurki. Podziękowania otrzymały też panie Trybowska i Sobotka

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkanie.

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

    W ramach Światowych Dni Poezji dnia 23 marca 2017 gościem specjalnym Biblioteki Publicznej w Płośnicy była pani Krystyna Sztramska - poetka, autorka wierszy, opowiadań zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, członkini stowarzyszenia "Działdowska Kuźnia Słowa".
Gości powitała Teresa Trybowska – zastępca dyrektora GCKiB w Płośnicy. Na spotkanie przybyła również pani Ewa Sotomska oraz wychowawcy i uczniowie kl. II a i II b Szkoły Podstawowej w Płośnicy. Pani Krystyna, osoba pełna poczucia humoru, szybko nawiązała kontakt z dziećmi - opowiadała o rodzinie, życiu, początkach twórczości oraz zainteresowaniach. Podczas spotkania pisarka dokonała prezentacji swoich wierszy i opowiadań zachęcając dzieci do wspólnej zabawy. Młodzi czytelnicy śpiewali piosenki i zadawali pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Gość zachęcał  uczniów do własnych prób literackich, udzielał porad i odkrywał przed nimi uroki i korzyści płynące z czytania książek. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy za przybycie.

  

__________________________________________________________________________________________________________________________            

     Dzieci z klas  I - II spotkały się z poetką, członkinią Działdowskiej Kuźni Słowa Panią Krystyną Sztramską w filii bibliotecznej w Wielkim Łęcku. Na spotkanie przybyły też panie Ewa Sotomska i zastępca dyrektora Teresa Trybowska. Gości serdecznie powitała bibliotekarka Maria Sobotka a następnie pani Krystyna w bardzo interesujący sposób opowiadała dzieciom o swojej twórczości, o swoich inspiracjach do pisania, czytała dzieciom swoje wiersze i opowiadania.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci zadawały gościowi wiele interesujących pytań, opowiadały o swoich pasjach, śpiewały piosenki. Pani Krystyna bardzo szybko nawiązała kontakt z najmłodszymi i chętnie odpowiadała na zadawane pytania.
Najmłodsi serdecznie podziękowali gościowi wręczając własnoręcznie przygotowane laurki.
Dziękujemy !

   

Spotkanie autorskie z Martą Fox w filii bibliotecznej Gródki

Utworzono dnia 17.10.2019, 17:49

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: