Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Zapraszamy na przesłuchania

Utworzono dnia 10.09.2021
#lubimyciekaweoferty
#śpiew
#cajon
#ukulele
#pianino
Zapraszamy na przesłuchania!
Zajęcia prowadzi Jakub Skała????

Cajon to drewniany instrument perkusyjny, zwany niekiedy skrzynką perkusyjną. Korzenie instrumentu sięgają Afryki, jednak wynaleziony on został przez afrykańczyków w Peru. To właśnie z Ameryki Południowej cajon trafił do Europy, gdzie jego użycie spopularyzowali muzycy flamenco.

Obecnie cajon wykorzystuje się nie tylko we falmenco. Skrzynia perkusyjna z powodzeniem znajduje zastosowanie w muzyce rockowej, folkowej, bluesowej czy poezji śpiewanej. Co ciekawe, cajon coraz częściej wykorzystuje się również w muzyce regionalnej, góralskiej czy biesiadnej. Jak widać, cajon to niezwykle uniwersalny instrument perkusyjny, który nie tylko fajnie wygląda i dobrze brzmi, ale i gra na nim jest bajecznie łatwa.

Od pewnego czasu ukulele staje się bardzo popularnym i lubianym instrumentem także w Polsce. Jest to rodzaj instrumentu strunowego szarpanego o przyjemnej barwie dźwięku. Pochodzące ze słonecznych Hawajów ukulele to instrument wyjątkowy pod każdym względem. Jego drobna budowa i ciepła brzmienie doskonale oddaje pełen radości i beztroski charakter kojarzony z wyspami, z których instrument ten pochodzi. Choć ukulele pojawiło się na Honolulu już pod koniec XIX w. i przez dziesiątki lat istnienia sięgały po nie nie tylko gwiazdy muzyki, ale również takie ikony show biznesu, jak Marilyn Monroe czy Warren Buffett to dopiero w czasach współczesnych zdobyło ono należytą popularność wśród miłośników muzyki na całym świecie. Ogromną zaletą ukulele jest to, że może na nim grać praktycznie każdy, bez większego doświadczenia w muzyce.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 67

W tym miesiącu: 202

W poprzednim miesiącu: 377

Wszystkich: 23541