Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

sztukaferie czyli Zimowa Akademia Sztuki z GCKiB

Utworzono dnia 09.01.2019

W zimowe ferie GCKiB w Płośnicy przygotowało program edukacyjno- rozrywkowy, który pozwoli dzieciom nie tylko spędzić czas aktywnie, ale przede wszystkim twórczo o ciekawie.

Zimowe ferie zapowiadają się w Gminie Płośnica bardzo interesująco, już wkrótce trafią do Was ulotki i plakaty.
Zimowa Akademia Sztuki czyli sztukaferie to program feryjny dla dzieci z gminy Płośnica, który zapewni nie tylko rozrywkę, ale i dostęp do świata muzyki i sztuki malarskiej.
Dzieci w Zalesiu pierwszego dnia ferii, będziemy u Was! AKADEMIA ZIMOWEGO NAUKOWCA
Zrobimy wspólnie pachnące mydełka dla Babci i Dziadka, zamienimy się w artystów i stworzymy własne dzieła sztuki, ale to nie koniec! Przygotujcie się również na turniej ! Wyłonimy zwycięzców w Hali Gali, 5 sekund i Tabu.
22 stycznia czekajcie na nas w Skurpiu: AKADEMIA MŁODEGO ARTYSTY
tutaj na początek przeniesiemy się do świata kolorów i barw, sprawdzimy jak w zimowym świetle stworzyć na szkle zimowy krajobraz. Bedziemy malować szklane wazony. Dowiecie sie co nieco o sztuce witrażu, malowania na szkle. Co to jest witochromia i laserunek? Poznacie sztukę malowania na szkle znaną już od średniowiecza. Kiedyś rozkwitała w Krakowie i u podhalańskim artystów.
Po artystycznych uwrażliwieniach skupimy się na grze. Turniej gier planszowych zamieni świetlicę w Skurpiu pole zmagań o mistrza gier.
Na koniec wokalne figle-migle, zabawa głosem i śpiewem - jednym słowem szaleństwo do końca.
Środa to CAL Mały Łęck AKADEMIA MŁODEGO MISTRZA i turniej ping-ponga na dwa stoły, gry planszowe i zręcznościowe i śpiew.
Środa to również ARTnoc w GCKiB dla grupy wiekowej 8-11 lat. Jeżeli chcecie przeżyć biwak w środku zimy z przygodami to ta oferta jest dla Was. Uwaga obowiązują zapisy. Noc zamieni się w scenę teatralną, będziemy wcielać się w kolejne role i przechodzić skomplikowane etapy, nie unikając przygód i zadań do wykonania. Będzie mało snu, dużo twórczej, ciekawej zabawy i śmiechu oczywiście.
Czwartek to Akademia sztuki współczesnej, przyjrzymy się jak działa kamerka go pro, nakręcimy krótki film? dlaczego w świecie współczesnej nagrywamy vlogi , vodcasty i czy bezpieczne jest umieszczanie własnych nagrań w sieci? co to jest i czemu służy
na koniec obejrzymy coś ciekawego- film przygodowy.
Po południu w czwartek starsze grupy zaprosimy na PARTY GAME, ale uwaga tematycznie, będzie z i e l o n o !!!
Nie tylko w głowie od pomysłów, zielony to kolor wiosny nadziei i młodości, zielony to zdrowy kolor szpinaku, brokuła i sałaty oraz kiwi, przygotujcie się na potrawy, koktajle i soki, dowiecie się jak je zrobić, dlaczego są zdrowe? jednym słowem gramy w zielone!
Na koniec pierwszego tygodnia piątek zabieramy starszych do kina na premierę filmową, a dla młodszych przygotowaliśmy niespodziankę EXTRA, znani w całej Europie klauni Ruphert i Rico przyjadą dla Was do Płośnicy i poprowadzą dla nas Bal Zimowy, na którym nie zabraknie konkursów, baniek, konfetti, śmiesznych czapeczek i uśmiechu.
W sobotę i niedzielę pozwolimy Wam odpocząć.
W poniedziałek 28 stycznia AKADEMIA SŁOWA I RYSUNKU czekamy już na Was jednak w Płośnicy i w Gródkach w naszych bibliotekach. Pamiętajcie o godz. 12.00 będą dla Was zajęcia plastyczno-literackie, natomiast o godz. 16.00 będziemy wspólnie czytać o zimowych przygodach, które będą dla Was inspiracją do zimowych zabaw na świeżym powietrzu w domu.
Wtorek 29 stycznia w Wielkim Łecku czeka na Was biblioteka z zimowym origami i wspólnym czytaniem.
W środę 29.01 biblioteka w Niechłoninie pokaże Wam jak zrobić zimowego bałwanka gdy nie ma śniegu.
Nie zabraknie również naszych kolędników z biblioteki w Niechłoninie , odwiedzimy Gruszkę 30.01, Niechłonin 28-29.01, Dłutowo 31.01
Zapraszamy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 268

W poprzednim miesiącu: 603

Wszystkich: 14205