Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Klub gier plaszowych. Zapraszamy do bibliotek!

Utworzono dnia 15.02.2019

Zapraszamy do Klubów Gier Planszowych w bibliotekach Gminy Płośnica.

Wybierzcie się z dziećmi do biblioteki!

Nie siedźcie w domu ! umówcie się na planszówkę z sąsiadami w bibliotece.

Do Waszej dyspozycji mamy świetne gry :

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje. Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie.  Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu, i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.

 

Wsiąść do pociągu: Europa to niezmiernie popularna seria o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze wcielają się w przedsiębiorców budujących połączenia kolejowe. Zajmują trasy pomiędzy największymi miastami, blokują przeciwników, budują tunele, tworzą przeprawy promowe wzdłuż i wszerz całej Europy...

 

Wsiąść do pociągu: Europa to gra prosta i elegancka, której można nauczyć się w 5 minut. Zapewni dobrą zabawę całej rodzinie, spodoba się też doświadczonym graczom.

Poza tym MONOPOLY BIZNES, SCRABLE, UNO, FARMER, Życie JUNIOR, Potwory do szafy, DOUBLE, MISTAKOS i wiele innych !

 

Gry planszowe to miłe spędzenie czasu z dala od męczącego wzrok telewizora lub komputera. To rozrywka, która bardzo często każe nam wytężyć szare komórki. Większość gier planszowych wymaga co najmniej trzech graczy, zatem ta forma rozrywki wymaga interakcji międzyludzkiej.

 

Przy spotkaniach planszówkowych możemy wymienić się dowcipami, anegdotami. Mimo skupienia na tym, co się dzieje aktualnie na planszy, zawsze znajdzie się czas na pogaduszki czy śmieszne nawiązania.

Gry planszowe są dobre dla ludzi w każdym wieku. Mnogość rodzajów i tematyki planszówek zapewnia, że nie znajdzie się taki gracz, który zostanie wykluczony z powodu wieku. Istnieją proste gry dla dzieci, nieco trudniejsze dla młodzieży i dorosłych, a także sporo gier imprezowych dla ludzi w każdym wieku (te są dobre do wprowadzenia w świat gier planszowych).

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 9

W poprzednim tygodniu: 64

W tym miesiącu: 175

W poprzednim miesiącu: 347

Wszystkich: 14459