Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy

Tenis stołowy

VI Turniej Tenisa Stołowego Drużyn Samorządowych Powiatu Działdowskiego o Puchar Wójta Gminy Płośnica


VI Turniej Tenisa Stołowego Drużyn Samorządowych Powiatu Działdowskiego o puchar Wójta gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego.

Drużyna samorządowców z Rybna mistrzami tenisa stołowego
Już po raz szósty w Płośnicy w sobotę, 7 kwietnia 2018r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego Drużyn Samorządowych Powiatu Działdowskiego o puchar Wójta gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego. W rozgrywkach uczestniczyły 4 drużyny reprezentujące Powiat Działdowski, OREW oraz gminy Rybno i Płośnica. Drużyny rozegrały mecze każdy z każdym. Po dwóch meczach przy równej liczbie zdobytych punktów dopiero ostatnie pojedynki turnieju zdecydowały o klasyfikacji końcowej. W meczu o pierwsze miejsce zawodnicy z Rybna wynikiem 2:1 pokonali drużynę Powiatu i z kompletem punktów zdobyli mistrzostwo turnieju. Natomiast mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny Płośnicy i OREW-u. Zwycięstwo gospodarzy 3:0 zapewniło im miejsce na podium. 
Po zakończeniu turnieju sekretarz gminy, Katarzyna Zakrzewska pogratulowała zwycięzcom oraz podziękowała samorządowcom za przyjęcie zaproszenia i udział w turnieju. Pani Sekretarz wręczyła puchary i pamiątkowe dyplomy oraz zaprosiła wszystkich uczestników turnieju na poczęstunek. Zawodnikom kibicował radny gminy Zbigniew Skonieczek.
Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce Gmina Rybno
2. miejsce Powiat Działdowski
3. miejsce Gmina Płośnica
4. miejsce OREW Działdowo

Składy drużyn:
Gmina Rybno: Krzysztof Anisiewicz, Jacek Dąbrowski, Andrzej Wiergowski 
Powiat Działdowski : Marian Janicki, Marian Brandt, Piotr Utrata 
OREW Działdowo: Marcin Pisarski, Anna Cieślińska, Paweł Bednarski
Gmina Płośnica:, Ewa Smoluk, Krzysztof Płoskoński, Mirosława Bobrowska

 

................................................................................................................................

 

Drużyna z Murawek mistrzem gminy w  tenisie stołowym

W sobotę, 24 marca 2018r.  została rozegrana trzecia kolejka VII Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Drużyn Sołeckich, która zakończyła rozgrywki o Puchar Wójta Krzysztofa Groblewskiego. W turnieju brało udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących Gródki, Płośnicę, Wielki Łęck, Gralewo, Murawki i Jabłonowo. Podczas rozgrywek   każdy zawodnik stoczył pojedynek z każdym. Od początku turnieju drużyny z Murawek i Gródek zwycięsko kończyły każdy swój  mecz i zgromadziły po 4 punkty. Dopiero ostatnie spotkanie  pomiędzy tymi drużynami zakończone wynikiem 5:4  zdecydowało o zwycięstwie Murawek i drugim miejscu Gródek. Zawodnicy z Murawek, którzy w historii gminnych rozgrywek byli pięciokrotnymi triumfatorami, tym zwycięstwem po roku odzyskali tytuł i w sumie po raz szósty osiągnęli mistrzowski tytuł w tenisie stołowym.                                                                                                                                              

Kolejne trzy drużyny (Wielki Łęck, Płośnica, Gralewo) zdobyły po 2 punkty i o kolejności zdecydowała różnica pojedynków. Najkorzystniejszą różnicę zanotowała ekipa z Gralewa (+2) i to zdecydowało o trzeciej lokacie  w klasyfikacji końcowej.                                                                                                                                                 

     Na zakończenie turnieju Wójt Krzysztof Groblewski, który uczestniczył w rozgrywkach jako zawodnik drużyny z Wielkiego Łęcka podziękował zawodnikom za uczestnictwo w co tygodniowych treningach. Pogratulował wszystkim uczestnikom, a zwycięskim drużynom wręczył puchary i dyplomy. Głównym sędzią zawodów był Krzysztof Płoskoński.

Mecze 1. Kolejki:

Gródki -Jabłonowo 9:0

Wielki Łęck-Gralewo 5:4

Płośnica-Murawki 3:6

Jabłonowo -Murawki 0:9

Gralewo-Płośnica 6:3

Mecze 2. Kolejki:

Gródki -Wielki Łęck 8:1

Wielki Łęck – Jabłonowo 9:0 w

Płośnica – Gródki 3:6

Murawki – Gralewo 7:2

Jabłonowo -Gralewo 0:9 w

Mecze 3. Kolejki:

Wielki Łęck – Płośnica 4:5

Płośnica- Jabłonowo 9:0 w

Murawki-Wielki Łęck 8:1

Gralewo-Gródki 3:6

Gródki – Murawki 4:5

Klasyfikacja końcowa:

  1. Murawki      5 pkt.
  2. Gródki          4 pkt.
  3. Gralewo       2 pkt.  (+2)
  4. Wielki Łęck   2 pkt. (0)
  5. Płośnica         2 pkt.  (-2)
  6. Jabłonowo      0pkt

 

Składy drużyn:

Murawki: Krystian Dąbrowski, Dawid Sowiński, Patryk Dąbrowski.

Gródki: Patryk Siarniak, Roman Samek, Roman Dawidowski.

Gralewo: Przemysław Krzykowski, Hubert Józefko, Maksymilian Józefko.

Wielki Łęck: Krzysztof Groblewski, Dariusz Płoskoński, Jan Rostkowski.

Płośnica: Wojciech Podowski, Łukasz Beksa, Sebastian Beksa, Artur Stempka.

Jabłonowo: Radosław Rychcik, Dawid Kosin, Kamil Margalski.

........................................................................................................................................
Początek ligowych rozgrywek tenisa stołowego


W sobotę 10 lutego 2018r. na sali gimnastycznej rozpoczęły się rozgrywki VII Gminnej Ligii Tenisa Stołowego Drużyn Sołeckich o puchar Wójta Krzysztofa Groblewskiego. Do turnieju zgłosiły się drużyny reprezentujące sołectwa: Gródki, Płośnica, Wielki Łęck, Gralewo, Murawki i Jabłonowo.            

       Zawodników  powitał wójt Krzysztof Groblewski oraz dyrektor GCKiB Beata Grędzińska. Poinformowali oni zgromadzonych  o zmianach organizacyjnych  działalności sportowej. Od bieżącego roku przy GCKiB powstało Centrum Sportu, które będzie organizatorem rozgrywek sportowych w gminie Płośnica. Wójt Krzysztof Groblewski życzył pani dyrektor Beacie Grędzińskiej, organizatorom zawodów -Elżbiecie Kamińskiej i Krzysztofowi Płoskońskiemu, aby kontynuowali i rozwijali działalność sportową spełniając oczekiwania mieszkańców. Organizatorzy podziękowali wójtowi za długoletnią współpracę, podczas której na terenie gminy zorganizowano i rozegrano wiele turniejów sportowych dla mieszkańców. Informacje o sportowych imprezach będą umieszczane na stronie internetowej www.gokplosnica.pl oraz jak do tej pory na stronie aktualności gminy www.plosnica.pl   Podczas pierwszej kolejki rozegrano pięć meczów, w których zawodnicy rozgrywali pojedynki systemem każdy z każdym.

Druga kolejka zostanie rozegrana w sobotę, 17 marca, a ostatnia 24 marca.

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny